Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Zabili najhľadanejšieho teroristu v Indonézii: Zomrel pri prestrelke v odľahlej horskej džungli

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.09.2021 10:07

JAKARTA - Najhľadanejší militant v Indonézii, napojený na džihádistickú organizáciu Daeš, bol v sobotu v rámci rozsiahlej protiterostickej operácie zabitý v odľahlej horskej džungli pri prestrelke s bezpečnostnými silami. Napísala o tom v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie indonézskej armády.


Terorista Ali Kalora je jedným z dvoch militantov usmrtených pri tejto akcii, spresnilo veliteľstvo armády v indonézskej provincii Stredné Sulawesi. Druhým zneškodneným extrémistom je muž menom Jaka Ramadan (vysl. Džaka Ramadán), povedal novinárom brigádny generál Farid Makruf zo sulaweského veliteľstva.

Oboch uvedených hľadaných mužov smrteľne postrelili príslušníci armádno-policajného tímu počas akcie v hornatom okrese Parigi Moutong. Tento administratívny celok hraničí s okresom Poso, všeobecne považovaným za baštu a semenište extrémistov pôsobiacich v Strednom Sulawesi.

Bezpečnostné zložky pátrajú ešte po štyroch

Ali Kalora bol najhľadanejším teroristom a vodcom siete s názvom Východoindonézski mudžahedíni (MIT), čo je militantná organizácia, ktorá v roku 2014 sľúbila vernosť a oddanosť Daešu. Generál Makruf doplnil, že bezpečnostné zložky pátrajú ešte po štyroch členoch teroristickej skupiny MIT.

Podobná akcia bezpečnostných oddielov sa v tom istom horskom okrese uskutočnila aj pred dvoma mesiacmi, keď policajti a vojaci počas včasnorannej operácie fyzicky zneškodnili takisto dvoch členov Východoindonézskych mudžahedínov. Táto organizácia sa hlási k zodpovednosti za usmrtenie niekoľkých policajtov i príslušníkov kresťanskej náboženskej menšiny.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ metrotvnews

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články