Piatok, 24. september 2021. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Tragédia v Česku: Starostka spáchala samovraždu, skok z okna mestského úradu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.08.2021 22:25

KOUŘIM - Starostka stredočeského mesta Kouřim v okrese Kolín Zuzana Chmelová spáchala v stredu ráno samovraždu. Ako informoval spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na svoje zdroje, žena vyskočila z okna budovy mestského úradu.


"S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dňa 4. augusta tragicky zomrela starostka mesta Kouřim Mgr. Zuzana Chmelová. V mene občanov mesta vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym," uviedlo mesto na webe.

Jeden z obyvateľov Kouřimu pre Novinky na adresu starostky povedal, že "bola oddaná svojej funkcii, akcent jej práce bol na starostlivosti o seniorov". Šesťdesiatročná Chmelová bola starostkou mesta nepretržite niekoľko uplynulých volebných období. Zvolená bola za združenie nezávislých kandidátov Kouřim - náš domov. V posledných dňoch čerpala dovolenku.

Spravodajský server iDNES.cz informoval, že telo starostky sa našlo na ulici v centre mesta okolo 05.00 h. Hovorkyňa polície v Kolíne Michaela Richterová oznámila, že okolnosti pádu ženy z okna tretieho poschodia preverujú kriminalisti, cudzie zavinenie sa predbežne vylúčilo. Príčinu smrti určí súdna pitva.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články