Piatok, 28. január 2022. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Sardíniu sužujú viaceré požiare: Museli evakuovať stovky ľudí

Na západe talianskeho ostrova Sardínia vypukli viaceré požiareGaléria fotiek (1)
Na západe talianskeho ostrova Sardínia vypukli viaceré požiare
Zdroj: SITA/Alessandro Tocco/LaPresse via AP

CAGLIARI - Stovky ľudí museli v noci na nedeľu evakuovať pre viaceré požiare, ktoré vypukli na západe talianskeho ostrova Sardínia neďaleko mesta Oristano. Informovali o tom agentúry AP a APA s tým, že neboli hlásené nijaké obete či zranení.


Miestne úrady evakuovali do bezpečia 200 osôb z mesta Cuglieri a ďalších 155 z mesta Sennariolo. V nedeľu sa viac ako polovica evakuovaných z Cuglieri mohla vrátiť do svojich domovov, napísala agentúra ANSA. V malej obci Borore v provincii Nuoro museli evakuovať 30 rodín pre hustý dym a vysokú teplotu spôsobenú požiarmi. Dovedna bolo na Sardínii evakuovaných až okolo 400 ľudí.

Podľa slov guvernéra regiónu Sardínia Christiana Solinasa bolo zničených 20.000 hektárov lesného porastu. Plamene zasiahli i olivové háje, domy, zvieratá a poľnohospodárske podniky. Úrady v regióne hlásia "nevyčísliteľné škody".

Hasiči bojovali s požiarmi niekoľko hodín a pomáhalo im aj 11 lietadiel, uviedol šéf tamojšieho úradu civilnej ochrany Antonio Belloi. Úsilie požiarnikov komplikoval silný vietor a požiar predstavoval "extrémne nebezpečenstvo".

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články