Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Stovky zdravotníkov sa nakazili KORONAVÍRUSOM, aj keď boli očkovaní! Dostali túto vakcínu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
19.06.2021 17:50

JAKARTA - Viac ako 350 indonézskych lekárov a zdravotníkov v okrese Kudus na ostrove Jáva ochorelo na COVID-19, hoci boli očkovaní vakcínou vyvinutou čínskou spoločnosťou Sinovac. Desiatky z nich sú v nemocnici, informovala agentúra Reuters.


Mnohí z infikovaných nemajú žiadne príznaky a je v domácej izolácii, uviedol Bada Ismoyo, šéf zdravotného úradu v okrese, ktorý leží v centrálnej časti ostrova Jáva. Desiatky z nich ale skončili v nemocnici s vysokou horúčkou a klesajúcou hladinou kyslíka v krvi. 

Stovky zdravotníkov sa nakazili
Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

Okres Kudus, kde pracuje v zdravotníctve asi 5000 ľudí, v súčasnosti čelí novej vlne pandémie covidu-19. Predpokladá sa, že ide o nákazlivejší variant delta. Obsadenosť lôžok v miestnych nemocniciach už prekročila 90 percent. Lekári a zdravotné sestry boli ako prioritná skupina medzi prvými, kto dostal očkovaciu dávku, keď Indonézia v januári tohto roku spustila očkovanie. Prakticky všetci dostali vakcínu firmy Sinovac. Hovorca tejto spoločnosti zatiaľ nespresnil, aká je účinnosť vakcíny CoronaVac proti novším variantom koronavírusu. 

Stovky zdravotníkov sa nakazili
Zdroj: SITA/AP/Chinatopix

Indonézia patrí medzi pandémiou najviac postihnuté ázijské štáty. V krajine s 270 miliónmi obyvateľov sa covidom-19 nakazilo viac ako 1,9 milióna ľudí a 53 000 z nich zomrelo. Takmer tisícka obetí pripadá na lekárov a zdravotné sestry.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články