Sobota, 1. apríl 2023. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

KORONAVÍRUS Počet nových prípadov v Indii po prvý raz klesol pod 300-tisíc

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Ishant Chauhan, File

NAÍ DILLÍ - V Indii v pondelok prvýkrát v priebehu niekoľkých týždňov klesol denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom pod 300.000, informuje agentúra AP.


Podľa údajov indického ministerstva zdravotníctva pribudlo v krajine za posledných 24 hodín približne 280.000 nových prípadov nákazy a potvrdených bolo 4106 úmrtí. Počet nových prípadov tak poprvýkrát v priebehu niekoľkých týždňov klesol pod 300.000.

India je po USA najviac zasiahnutou krajinou pandémiou koronavírusu na svete. Od začiatku epidémie zaznamenali v Indii už takmer 24 miliónov nakazených a takmer 270.000 úmrtí. V čase, keď bol zaznamenaný rekordný prírastok prípadov, pribudlo v krajine denne priemerne takmer 391.000 prípadov.

Napriek zlepšujúcemu sa celkovému stavu však v Indii pretrváva nedostatok lôžok a lekárskeho vybavenia a situácia na subkontinente je tak naďalej kritická. Pre nedostatok vakcín v krajine klesol aj počet nových zaočkovaných, a to o 40 percent v priebehu posledného mesiaca.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň oznámila, že variant koronavírusu SARS-CoV-2 šíriaci sa v Indii sa zdá byť nákazlivejší než pôvodný vírus, a označila ho za "znepokojujúci". Indický variant koronavírusu bol doteraz detegovaný v najmenej 44 krajinách sveta.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články