Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Rusko zaznamenalo prvých 16 prípadov nového variantu KORONAVÍRUSU

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.05.2021 13:25

MOSKVA - Rusko zaznamenalo prvé prípady nákazy tzv. indickým variantom koronavírusu. Informoval o tom vo štvrtok ruský denník Kommersant citujúc miestnych predstaviteľov v Uľjanovskej oblasti.


Na Uľjanovskej štátnej univerzite, približne 700 kilometrov od Moskvy, odhalili 16 prípadov indického variantu medzi študentmi pochádzajúcimi z Indie, uviedla regionálna pobočka Federálnej služby pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľov a dobrých životných podmienok (Rospotrebnadzor).

Nakazení študenti sú podľa Diľjara Chakimova z uvedeného úradu v izolácii a pod lekárskym dohľadom. Podpredsedníčka ruskej vlády Taťjana Golikovová predtým uviedla, že v krajine indickú mutáciu vírusu nezistili. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok oznámila, že variant koronavírusu SARS-CoV-2 šíriaci sa v Indii sa zdá byť podľa niektorých predbežných štúdií nákazlivejším než pôvodný vírus, a na celosvetovej úrovni ho označila za "znepokojujúci". India sa momentálne nachádza v hlbokej zdravotníckej kríze, ktorú spôsobuje aktuálna vlna pandémie. Denne pribúda zhruba 350.000 infikovaných a okolo 4000 súvisiacich úmrtí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články