Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

VIDEO Svetoznámu turistickú atrakciu zachvátil požiar: Požiar sa rozšíril aj k areálu tamojšej univerzity

Zdroj: TASR/AP Photo / Nardus Engelbrecht
18.04.2021 20:22

KAPSKÉ MESTO - Rozsiahly požiar zachvátil úbočie Stolovej hory v juhoafrickom Kapskom Meste, ktorá patrí medzi svetoznáme turistické atrakcie. V plameňoch sa podľa agentúry DPA odvolávajúcej sa na oznámenie mesta na Twitteri ocitla vegetácia na svahoch vypínajúcich sa nad štvrťou Newlands. Za obeť im padol aj obľúbený Rhodes Memorial Restaurant.


Požiar sa rozšíril aj k areálu tamojšej univerzity a k diaľnici M3, ktorá bola uzavretá. Hasiči dostali prvé hlásenie o požiari v nedeľu pred 09.00 h SELČ. Jeho príčina zatiaľ nie je známa. Zranenia osôb hlásené neboli.

VIDEO Svetoznámu turistickú atrakciu
Zdroj: TASR/AP Photo / Nardus Engelbrecht

Plamene sa ani v popoludňajších hodinách nepodarilo dostať pod kontrolu. Stránka iol.co.za uviedla, že s požiarom bojuje 129 hasičov a čoskoro sa k nim pripoja ďalšie posádky. Nasadené sú aj štyri vrtuľníky a  množstvo cisternových vozidiel.

VIDEO Svetoznámu turistickú atrakciu
Zdroj: TASR/AP Photo / Nardus Engelbrecht

Stolová hora je dominantou Kapského Mesta. Jej najvyšší bod sa nachádza v nadmorskej výške 1086 metrov. Na jej vrchol vedie lanovka a množstvo turistických chodníkov. Masív je od roku 1998 súčasťou Národného parku Stolová hora.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ World Is Dangerous

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články