Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Výbuch v bytovom dome na predmestí Moskvy: Zahynuli traja ľudia, ďalší sú zranení

Výbuch v bytovom dome v moskovskej mestskej časti Chimki
Výbuch v bytovom dome v moskovskej mestskej časti Chimki
Zdroj: SITA/Denis Voronin/Moscow News Agency photo via AP
19.03.2021 15:12

MOSKVA - Životy troch ľudí a zranenia štyroch ďalších osôb si v piatok ráno vyžiadal výbuch v bytovom dome v moskovskej mestskej časti Chimki. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.


K výbuchu došlo v jednom z bytov v deväťpodlažnom bytovom dome. Explózia a tlaková vlna zničili strop medzi poschodiami, vybili okná a poškodili balkóny vedľajších bytov. Agentúra TASS uviedla, že príčinou výbuchu mohol byť únik plynu. Podľa úradov o život prišli dvaja dospelí a jedno dieťa. Štyri osoby vrátane desaťročného dieťaťa previezli so zraneniami do nemocnice.

Obyvateľov bytového domu evakuovali a vo všetkých 36 bytoch odpojili plyn, uviedla agentúra Interfax. Moskovská radnica medzičasom informovala, že v piatok večer sa do svojich bytov budú môcť vrátiť obyvatelia troch z celkovo štyroch vchodov. Vicepremiér administratívy Moskovskej oblasti Jevgenij Chromušin oznámil, že dovtedy sa obnovia dodávky tepla, vody i elektriny. Obyvatelia najviac zasiahnutého vchodu si budú môcť v sprievode záchranárov ísť do svojich bytov zobrať najnutnejšie veci.

Výbuch v bytovom dome
Zdroj: SITA/AP Photo/Ministry of Emergency Situations press service via AP

Gubenátor moskovského regiónu Andrej Vorobiov predtým avizoval, že v bytovom dome bude v najbližších dňoch vykonaná bezpečnostná previerka a posúdi sa rozsah a charakter opráv. Vyslovil predpoklad, že najviac poškodená časť bytového domu bude úplne zrekonštruovaná do troch týždňov. Spresnil, že obyvatelia daného vchodu nebudú môcť nasledujúce dva týždne bývať v bytoch od piateho do deviateho podlažia. Prisľúbil, že úrady im počas renovácie bezplatne poskytnú náhradné ubytovanie.


Galéria

Výbuch v bytovom dome

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články