Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Tragédia v Rusku: Zrútila sa výrobná hala, zahynuli najmenej traja ľudia

Zrútenie výrobnej haly si vyžiadalo životy troch ľudí
Zrútenie výrobnej haly si vyžiadalo životy troch ľudí
Zdroj: SITA/Ministry of Emergency Situations press service via AP
20.02.2021 16:37

NORIĽSK - Najmenej traja ľudia zahynuli a niekoľko ďalších previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice po tom, ako sa v sobotu zrútila výrobná hala závodu na spracovanie niklu v meste Noriľsk v ruskej arktickej oblasti. Informovala o tom agentúra DPA.


Záchranári prehľadávali trosky zrútenej budovy a pátrali po nezvestných niekoľko hodín, pričom teploty sa pohybovali okolo mínus 40 stupňov Celzia. Bezprostredne nebolo známe, čo tragédiu spôsobilo. Regionálna pobočka Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom) začala vo veci vyšetrovanie pre podozrenia z porušenia bezpečnostných predpisov.

Tragédia v Rusku: Zrútila
Zdroj: SITA/Ministry of Emergency Situations press service via AP

V zrútenej hale sa v čase nešťastia nachádzalo osem osôb, päť z nich hospitalizovali vo vážnom stave, píše agentúra TASS. Spoločnosť Nornickel, ktorá závod vlastní, patrí k najväčším svetovým producentom neželezných a drahých kovov. Nedávno jej ruský súd udelil pokutu (v prepočte) takmer dve miliardy dolárov po tom, čo z nádrže v Noriľsku uniklo viac ako 21.000 ton dieselového oleja. Únik oleja spôsobil rozsiahle škody na životnom prostredí.


Galéria

Zrútenie výrobnej haly si

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články