Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

KORONAVÍRUS Španielsko opäť hlási vyše 40-tisíc nových prípadov nákazy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.01.2021 21:44

MADRID - Španielsko zaznamenalo v piatok 42.885 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je druhý najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. V piatok o tom informovalo španielske ministerstvo zdravotníctva, ktorého údaje prevzal denník El País.


Ministerstvo zdravotníctva hlásilo aj 400 úmrtí. Celkový počet potvrdených úmrtí na ochorenie COVID-19 v krajine tak stúpol na 55.441 a počet prípadov infekcie na 2,5 milióna. Španielsko vo štvrtok zaznamenalo rekord v počte nových prípadov nákazy, keď pribudlo 44.357 infikovaných. Priemerný počet prípadov infekcie na 100.000 obyvateľov za posledných 14 dní prekročil hranicu 800.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Keďže počty nakazených v Španielsku stúpajú už celé týždne, jednotlivé regióny sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu vrátane zákazu nočného vychádzania či zatvorenia zábavných podnikov. Nové prísnejšie epidemiologické opatrenia v piatok oznámili v Madridskom autonómnom spoločenstve, v Baskicku a vo Valencii. Tamojšie regionálne vlády k sprísneniu opatrení pristúpili v dôsledku pretrvávajúceho vysokého počtu infekcií, dodáva El País.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články