°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

Nový variant KORONAVÍRUSU potvrdili aj v Rakúsku: Medzi infikovanými sú aj Slováci

Aj ľudia v Rakúsku nosia rúška.
Aj ľudia v Rakúsku nosia rúška.
Zdroj: SITA/AP Photo/Ronald Zak
04.01.2021 18:58

VIEDEŇ - V Rakúsku zaznamenali prvé prípady nákazy novým variantom koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý sa začal šíriť z Británie. Medzi týmito infikovanými sú aj dvaja Slováci, informuje agentúra APA.


Rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober v pondelok oznámil, že ide o štyri osoby nakazené v hlavnom meste Viedeň, ktoré absolvovali dobrovoľné testovanie na viedenskom letisku. Všetci štyria nakazení majú podľa neho len mierne príznaky a momentálne sú v karanténe, píše agentúra DPA.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa APA nový variant koronavírusu našli u piatich osôb, pričom dvaja infikovaní sú zo Slovenska - dvaja chlapci vo veku deväť a desať rokov. Jednou z nakazených je podľa Anschobera 12-ročné dievča, ktoré do Rakúska prišlo 18. decembra. Ďalším infikovaným bol 30-ročný Rakúšan, ktorý sa do krajiny vrátil 6. decembra z Juhoafrickej republiky (JAR).

Nový variant koronavírusu, ktorý sa v súčasnosti šíri po celom svete, najprv zistili v Británii - je prenosnejší než pôvodný variant koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali pred rokom v Číne. Ďalší nový variant nedávno hlásili aj v JAR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články