Štvrtok, 8. jún 2023. Meniny má Medard, zajtra Stanislava.

Nemecký prezident vo vianočnom posolstve: To najhoršie z pandémie je za nami

Frank-Walter SteinmeierGaléria fotiek (1)
Frank-Walter Steinmeier
Zdroj: SITA/Bernd von Jutrczenka/Pool via AP

BERLÍN - Pandémia síce nepekným spôsobom zatienila vianočné sviatky v Nemecku, avšak po takmer roku súžitia s koronavírusom začína už pomaly svitať reálna nádej, že život sa čoskoro vráti do normálnejších koľají, uviedol vo štvrtok nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Píše o tom agentúra DPA.


"Zostáva síce pred nami ešte kus náročnej cesty, ale už vidíme, že dlho očakávané svetlo na konci tunela je čoraz jasnejšie," povedal najvyšší nemecký predstaviteľ v prejave k národu, ktorý bude prostredníctvom rozhlasu odvysielaný v Prvý sviatok vianočný. Záznam jeho príhovoru získala tlačová agentúra DPA. "Krok za krokom sa pomaly dostávame k ukončeniu tejto krízy," povedal Steinmeier s odkazom na očkovanie proti koronavírusu, ktoré sa v Nemecku spúšťa už túto nedeľu.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Keďže v Nemecku platí v súčasnosti lockdown, musia sa jeho obyvatelia tento rok zrieknuť mnohých vianočných tradícií - počnúc vianočnými trhmi až po obmedzenia týkajúce sa stretávania sa s priateľmi či rodinou. Steinmeier, ktorý prevažne symbolickú funkciu prezidenta spolkovej republiky zastáva od marca 2017, opísal vo svojom vianočnom posolstve aj negatívny dosah, aký má koronavírusová epidémia na chod celej spoločnosti i na život každého jednotlivca.

Zmienil sa tiež o hlasitej menšine Nemcov, ktorí demonštrujú proti opatreniam súvisiacim s koronavírusom a rozširujú nepodložené konšpiračné teórie o jeho pôvode a vzniku. Uviedol, že ľudia, ktorí popierajú nebezpečenstvo tohto vírusu, často upútavajú na seba značnú pozornosť, avšak "rozumných ľudí je veľká väčšina". A to, ako zdôraznil, je v rámci tohto roka dobrou správou.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články