Utorok, 27. september 2022. Meniny má Cyprián, Damián, zajtra Václav.

KORONAVÍRUS V Británii zaočkovali počas prvého týždňa viac ako 130-tisíc obyvateľov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/University of Oxford via AP

LONDÝN - V Británii počas prvého týždňa zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 viac ako 130.000 obyvateľov, uviedla v stredu na svojej webovej stránke britská televízna stanica BBC.


Nadhim Zahawi, predstaviteľ britskej vlády poverený distribúciou vakcín, na sociálnej sieti Twitter napísal, že počas prvých siedmych dní sa dalo v Británii zaočkovať celkom 137.897 ľudí. Podľa neho je to pre vakcínu od spoločností BioNTech a Pfizer "veľmi dobrý začiatok".

Tieto údaje však nezahŕňajú osoby zaočkované všeobecnými lekármi a zdravotnými sestrami vo verejných zdravotníckych zariadeniach, ktoré očkovanie spustili v pondelok. Koncom tohto týždňa by malo byť v krajine k dispozícii približne 200 očkovacích kliník. V nasledujúcich týždňoch by k nim malo pribudnúť ďalších 1000 takýchto zariadení.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Počas prvého týždňa sa na očkovacom programe zúčastnilo viac ako 70 nemocníc a ďalších desať sa pridalo tento týždeň. Zahawi dodal, že tieto údaje sú predbežné a od budúceho týždňa by mali byť tieto údaje zverejňované.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články