Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

KORONAVÍRUS Americká spoločnosť Pfizer pošle Kanade prvé dávky vakcíny v decembri

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/University of Oxford/John Cairns via AP
07.12.2020 19:10

OTTAWA - Americká spoločnosť Pfizer a nemecká firma BioNTech dodajú Kanade prvé dávky svojej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 tento mesiac, oznámil v pondelok kanadský premiér Justin Trudeau.


"Kanada si zabezpečila dohodu s Pfizerom, podľa ktorej čoskoro začne doručovať dávky svojho kandidáta na vakcínu," povedal Trudeau na tlačovej konferencii. "Máme teraz zazmluvnené dodanie prvých 249.000 našich dávok vakcíny proti COVIDu-19 od spoločností Pfizer a BioNTech a prídu v mesiaci december," spresnil premiér, ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

Očakáva sa veľmi skoré schválenie očkovacej látky kanadským zdravotníckym úradom, a to už vo štvrtok 10. decembra, dodal Trudeau. Podľa jeho slov prvá zásielka vakcíny príde už na budúci týždeň a v roku 2021 budú nasledovať ďalšie milióny dávok. 

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Trudeau sa ocitol pod paľbou kritiky opozičných strán, keď nedávno povedal, že Kanaďania nebudú medzi prvými, čo dostanú vakcínu proti ochoreniu COVID-19, pretože prvé dávky pôjdu zrejme občanom krajín, v ktorých sa tieto očkovacie látky vyrábajú. Kanada nemá podniky na hromadnú výrobu vakcín, ale Trudeau tvrdí, že krajina si objednala najrozsiahlejšie zásoby vakcín na svete. Informáciu priniesla agentúra AP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články