°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Trumpov poradca pre koronavírus končí: Spochybňoval protipandemické opatrenia

Poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre koronavírus Scott Atlas
Poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre koronavírus Scott Atlas
Zdroj: TASR/AP Photo/Evan Vucci, File
01.12.2020 09:11

WASHINGTON - Scott Atlas, poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre koronavírus, ktorý spochybňoval protipandemické opatrenia, odstúpil zo svojho postu. Informovala o tom v utorok agentúra AP.


Neurorádiológ zo Stanfordskej univerzity, ktorý nemal pracovné skúsenosti v oblasti verejného zdravia alebo infekčných chorôb, rezignoval pred ukončením svojho dočasného pôsobenia v Bielom dome. Atlas správu potvrdil v pondelok večer na Twitteri.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Atlas do funkcie v Bielom dome nastúpil v lete tohto roka. Počas svojho pôsobenia mal spory s poprednými americkými expertmi vrátane hlavného epidemiológa Anthonyho Fauciho a koordinátorky pracovnej skupiny Bieleho domu pre koronavírus Deborah Birxovej, píše AP.

Atlas nesúhlasil s dôraznejšími krokmi v boji s pandémiou ochorenia COVID-19, ktorá zabila viac ako 267.000 Američanov. Nesúhlasil napríklad s preventívnymi opatreniami ako sú nosenie rúšok či dodržiavanie fyzického odstupu. Atlas bol prijatý ako "zvláštny zamestnanec vlády", pričom jeho pôsobenie bolo obmedzené na 130-dňové obdobie, ktoré končí tento týždeň.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články