°C

Pondelok, 18. január 2021. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

FOTO Šialený vodič to napálil do úradu Merkelovej: Na dverách niesol odkaz pre politikov

Auto narazilo do plota nemeckej kancelárky Angely Merkelovej
Auto narazilo do plota nemeckej kancelárky Angely Merkelovej
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn
25.11.2020 12:34

BERLÍN - Osobný automobil pravdepodobne úmyselne narazil v stredu do oplotenia úradu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Berlíne. Informovala o tom agentúra Reuters.


Tento incident si nevyžiadal obete ani zranených. Ďalšie podrobnosti nie sú známe. Podľa agentúry AP náraz spôsobil iba nepatrnú škodu na kovovom plote. Snímky z miesta incidentu zachytávajú policajtov kontrolujúcich prázdne vozidlo značky Volkswagen, na ktorom bol z jednej strany nápis "Stop politike globalizácie" a na druhej "Prekliati vrahovia detí a starých ľudí".

Vodič narazil do oplotenia
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn

Vozidlo má podľa denníka Bild evidenčné číslo zo spolkovej krajiny Severné Porynie-Vestfálsko. O 9.30 h sa malo v budove konať zasadanie vlády. Na poobedie ja naplánovaná ďalšia videokonferencia Merkelovej s premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín, na ktorej budú rokovať o možnom predĺžení lockdownu a ďalších krokoch v boji proti koronavírusovej pandémii.

Vodič narazil do oplotenia
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn

Polícia muža zadržala

Nemecká polícia zadržala muža, ktorý v stredu okolo desiatej hodiny zrejme úmyselne narazil autom do oplotenia úradu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Berlíne. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

Vodič automobilu vo veku 48 rokov bol telesne postihnutý a v aute mal invalidný vozík. Po incidente ho ošetrili v privolanej sanitke. Berlínska polícia nepracuje s hypotézou, že by išlo o extrémistický útok. Incident si nevyžiadal obete ani zranených. Náraz spôsobil iba nepatrnú škodu na kovovom plote.


Galéria

Auto narazilo do plota Vodič narazil do oplotenia Vodič narazil do oplotenia

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články