Piatok23. február 2024, meniny má Roman, Romana, zajtra Matej

KORONAVÍRUS Česko za piatok zatiaľ zaznamenala 6770 nových infikovaných

Na snímke študentka Karolína Repíková počas dobrovoľníckej práce v nemocnici v českom Kyjove
Na snímke študentka Karolína Repíková počas dobrovoľníckej práce v nemocnici v českom Kyjove (Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek)

PRAHA - V Českej republike v priebehu piatka do 18.00 h potvrdili 6770 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Oznámilo to ministerstvo zdravotníctva ČR na svojej oficiálnej webovej stránke.

Počet pozitívnych prípadov tak v ČR od začiatku pandémie dosiahol 316.838. V spojitosti s ochorením COVID-19 zomrelo 3033 ľudí. V piatok ochoreniu podľahlo 94 infikovaných ľudí. Z ochorenia COVID-19 sa v krajine dosiaľ vyliečilo 130.855 pacientov. V krajine je v súčasnosti 182.950 aktívnych prípadov a 7281 pacientov je podľa ministerstva zdravotníctva s ochorením v nemocnici.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Poslanecká snemovňa českého parlamentu v piatok schválila predĺženie núdzového stavu v krajine o ďalšie tri týždne - do piatka 20. novembra. Núdzový stav bol v ČR pôvodne vyhlásený od 5. októbra do 3. novembra. Česká vláda ho chcela predĺžiť o 30 dní.

Premiér Andrej Babiš upozorňoval, že všetky opatrenia sa začínajú prejavovať s určitým odstupom. Najnovšie opatrenia sú v ČR v platnosti od stredy 28. októbra a bez núdzového stavu by sa ich platnosť skončila. Časť opozície sa však postavila proti návrhu vlády.

Viac o téme: ČeskoPandémiaŠtatistikyKoronavírusInfikovaní
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu