°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

KORONAVÍRUS V Česku pribudlo viac ako 8-tisíc nových prípadov, platia sprísnené opatrenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
14.10.2020 06:50

PRAHA - V Česku pribudlo v utorok 8325 nových prípadov nakazenia koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o druhý najvyšší denný nárast po rekorde z minulého piatku, ktorý bol ešte o 292 prípadov vyšší. S odvolaním sa na údaje českého ministerstva zdravotníctva o tom v stredu informoval spravodajský portál iDNES.cz.


Aktívnych prípadov je 68.740, v nemocniciach je pre nákazu hospitalizovaných 2503 ľudí s koronavírusom. Stav 467 z nich lekári hodnotia ako ťažký. Počet hospitalizovaných od začiatku mesiace stúpol o 1475 prípadov. Od začiatku epidémie sa koronavírusom v Česku infikovalo 129.747 ľudí, z toho takmer 59.000 od začiatku októbra, vyplýva z aktualizovaných údajov zverejnených na webe ministerstva zdravotníctva ČR.

Portál iDNES.cz dodal, že u väčšiny nakazených má choroba mierny priebeh alebo sú úplne bez príznakov. Necelá polovica z nakazených sa už uzdravila. Nákaze podľahlo v utorok ďalších 22 ľudí, čím celkový počet obetí epidémie vyvolanej koronavírusom nového typu stúpol v ČR na 1106.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Kvôli nepriaznivému vývoju epidémie platia v celom Česku od stredy sprísnené protiepidemické opatrenia. Všetky školy od základných po vysoké prechádzajú na dištančnú výučbu, výnimku majú triedy pre deti so špeciálnymi potrebami. Uzavreté sú reštaurácie, bary a kluby. Zhromažďovať sa ľudia môžu maximálne po šiestich. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca núdzového stavu. Školy majú byť zatiaľ zatvorené do 1. novembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články