°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

KORONAVÍRUS Litovský minister zahraničných vecí je po Macronovej návšteve v samoizolácii

 Linas Linkevičius
Linas Linkevičius
Zdroj: TASR/AP/Mindaugas Kulbis
05.10.2020 13:25

VILNIUS - Litovský minister zahraničných vecí Linas Linkevičius je v samoizolácii po tom, čo predstaviteľa francúzskeho veľvyslanectva, s ktorým sa stretol počas návštevy prezidenta Emmanuela Macrona, pozitívne testovali na ochorenie COVID-19. V pondelok o tom informovali zástupcovia úradov.


Linkevičius "bude tento týždeň v samoizolácii, pretože bol s predstaviteľom ambasády v úzkom kontakte", uviedla pre tlačovú agentúru AFP ministrova hovorkyňa Rasa Jakilaitiené. Francúzska ambasáda v litovskom hlavnom meste Vilnius oznámila, že pozitívne testovaní boli dvaja ľudia z diplomatickej misie, ale delegácia hostí mala negatívne testy na koronavírus.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Dve osoby, ktoré mali pozitívny test, pracujú na francúzskom veľvyslanectve. Celá hosťujúca delegácia z Paríža bola pred odchodom negatívna a počas návštevy boli dodržiavané všetky potrebné preventívne opatrenia," uviedol hovorca Sami Fisek pre AFP.

Zdroj z francúzskeho prezidentského úradu pre AFP povedal, že samotný prezident Macron nebol v kontakte s ľuďmi, ktorí mali pozitívne testy. Litovský prezident Gitanas Nauséda a jeho manželka takisto podstúpili test na koronavírus, pretože boli v kontakte s jedným z francúzskych predstaviteľov, a mali negatívny výsledok. Macron navštívil Litvu 28.-29. septembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články