°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Neobvyklé gesto, Merkelová tajne navštívila Navaľného v berlínskej nemocnici

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Zdroj: SITA/Odd Andersen/Pool Photo via AP
28.09.2020 07:20

BERLÍN - Nemecká kancelárka Angela Merkelová tajne navštívila Alexeja Navaľného počas jeho hospitalizácie v berlínskej nemocnici Charité. Uviedol to v nedeľu večer na svojej webovej stránke nemecký spravodajský týždenník Der Spiegel, ktorý to označil za neobvyklé gesto solidarity spolkovej kancelárky s týmto ruským opozičným politikom.


Tajná návšteva Navaľného je podľa Spiegla ďalším znakom toho, že Merkelová bude trvať na objasnení  prípadu jeho otravy nervovoparalytickou látkou zo skupiny novičok.

Navaľného prepustili v utorok z berlínskej nemocnice Charité. V nemeckej metropole bol hospitalizovaný od 22. augusta. Letecky ho tam previezli zo sibírskeho mesta Omsk, kde ho hospitalizovali 20. augusta po tom, ako mu počas letu z mesta Tomsk do Moskvy prišlo nevoľno.

Neobvyklé gesto, Merkelová tajne
Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin, Markus Schreiber

Rusko stále popiera svoju účasť na pokuse o otravu Navaľného. Médiá lojálne vláde, ale aj hovorcovia ministerstiev namiesto toho stále prichádzajú s novými teóriami o útoku na Navaľného. Podľa jednej z nich Navaľnyj nebol otrávený na území Ruska, ale až v Nemecku, píše Spiegel.

Merkelová sa už hneď po zverejnení prvých správ o útoku na Navaľného zasadzovala za to, aby ho prepravili do Nemecka na lekárske ošetrenie.

Navaľnyj potvrdil špekulácie

Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj v pondelok potvrdil, že počas jeho hospitalizácie v berlínskej nemocnici Charité ho navštívila nemecká kancelárka Angela Merkelová. Informovala o tom agentúra AFP.

"Som veľmi vďačný kancelárke Merkelovej za to, že ma navštívila v nemocnici. Toto stretnutie by som však nenazval 'tajným', išlo skôr o súkromné stretnutie, ktoré sa nieslo v rodinnej atmosfére," napísal na Twitteri Navaľnyj.


Galéria

Angela Merkelová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články