°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

KORONAVÍRUS Belgicko zasiahla pandémia výrazne: Okrem infikovaných sa zvýšil aj počet rozvodov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Francisco Seco
04.08.2020 12:57

BRUSEL - Počet ľudí v Belgicku nakazených novým typom koronavírusu v pondelok prekročil hranicu 70.000 prípadov. V utorok ráno úrady evidovali 70.314 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, uviedla tlačová agentúra Belga.


V priebehu pondelka bolo zaregistrovaných 365 nových prípadov nákazy a podľa údajov Inštitútu pre verejné zdravie Sciensano má počet nákaz premietnutý na 100.000 obyvateľov aj naďalej vzostupný trend. Belga uviedla, že za posledný týždeň bola miera nových hospitalizácií súvisiacich s COVIDom-19 na úrovni 22 prípadov za deň. V pondelok bolo internovaných 24 osôb. Ide o 21-percentný nárast hospitalizácií v porovnaní s predminulým týždňom.

Podľa údajov Sciensana sa počet obetí v spojitosti s pandémiou vírusu SARS-CoV-2 udržiava na priemere 2,4 úmrtia za deň. Od vypuknutia epidémie prišlo v Belgicku v dôsledku COVIDu-19 o život 9850 ľudí.

Odvrátenou tvárou epidémie je aj nárast počtu rozvodov, ku ktorým došlo v čase prísnych protikrízových opatrení. V júni to bol 19,3-percentný nárast rozvodov v porovnaní s rovnakým vlaňajším obdobím a v júli bol tento nárast na úrovni 13,2 percenta. K rekordným číslam však došlo v druhej polovici mája, keď úrady zaznamenali nárast žiadostí o rozvod o takmer 25 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Podľa hovorcu Profesionálneho združenia notárov Barta Van Opstala sú dve vysvetlenia tohto javu: oneskorenie rozvodových procesov pozastavených po vypuknutí epidémie a manželské krízy, ktoré vyvrcholili práve počas karanténnych opatrení. "Izolácia bola pre mnohé manželské páry náročným testom. Pre mnohé z nich boli posledné  mesiace jasným dôkazom, že ich manželstvo sa ocitlo v ťažkostiach," upozornil Van Opstal.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články