°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

KORONAVÍRUS Rusko plánuje mesačne vyrobiť milióny dávok vakcíny proti COVID-19

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/University of Oxford via AP
03.08.2020 11:30

MOSKVA - Rusko plánuje do konca tohto roka každý mesiac vyrobiť niekoľko miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu. Informoval o tom ruský minister priemyslu a obchodu Denis Manturov, píše agentúra TASS.


"Podľa predčasných odhadov budeme môcť zaručiť výrobu desiatok tisíc dávok vakcíny za mesiac s nárastom na niekoľko miliónov do začiatku nasledujúceho roka," spresnil minister. Momentálne podľa agentúry prebieha v Rusku vývoj 26 očkovacích látok v 17 výskumných ústavoch. Celková produkcia však podľa Manturova bude najviac záležať od potrieb zdravotníctva.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Sériová výroba vakcíny, ktorú už vyvinulo Gamalejovo národné výskumné centrum epidemiológie a mikrobiológie, by sa mala začať v septembri, informuje TASS. Ruské ministerstvo zdravotníctva zmienenému centru ešte v júni povolilo klinické testovanie tekutých a vakcín. Obe následne otestovali na ľuďoch - na vzorke 43 dobrovoľníkov. Koncom júla ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že tieto testy boli úspešné a že prvá ruská "vakcína voči novému koronavírusu je hotová".


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články