°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Mexiko hlási rekord: Vyše 9-tisíc nových prípadov infekcie KORONAVÍRUSOM

Ľudia sa na uliciach chránia rúškami
Ľudia sa na uliciach chránia rúškami
Zdroj: SITA/AP Photo/Marco Ugarte
02.08.2020 07:40

MEXIKO - Mexiko zaznamenalo v sobotu rekordný nárast počtu prípadov nákazy novým koronavírusom. V krajine ich za 24 hodín pribudlo po prvý raz viac než 9000, čím bolo druhý deň po sebe prekonané predošlé maximum, vyplýva z oficiálnych údajov, o ktorých informovala agentúra Reuters.


Mexické ministerstvo zdravotníctva oznámilo 9556 nových prípadov ochorenia COVID-19, čo je výrazný nárast oproti dosiaľ najvyššiemu počtu 8458 z piatka, ako aj 784 ďalších úmrtí. Celková bilancia v krajine od začiatku pandémie sa tým zvýšila na 434.193 infikovaných a 47.472 úmrtí.

Nový najvyšší nárast prípadov infekcie prišiel deň po tom, ako sa Mexiko stalo krajinou s tretím najvyšším počtom úmrtí spôsobených novým koronavírusom na svete, ktorou bola dosiaľ Británia. Viac životov si pandémia vyžiadala už len v USA a Brazílii.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Mexiko zápasí s ťažkosťami pri snahách zastaviť šírenie nákazy a od konca mája sa usiluje znova oživiť svoje hospodárstvo, ktoré v období od apríla do júna zaznamenalo pokles o viac než 17 percent oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Vláda americkej krajiny uvádza, že skutočný počet infikovaných ľudí je pravdepodobne značne vyšší než počet potvrdených prípadov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články