Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

Veľký objav v pátraní po zmiznutom dievčatku: FOTO Nemecká polícia našla tajnú pivnicu

Polícia vykopala pri Hannoveri veľkú pivnicu Zobraziť galériu (4)
Polícia vykopala pri Hannoveri veľkú pivnicu (Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

HANNOVER - Skrytú pivnicu objavila nemecká polícia v stredu v malej záhrade na okraji mesta Hannover počas tretieho dňa pátracej akcie v prípade zmiznutia britského dievčatka Madeleine McCannovej v portugalskom letovisku pred 13 rokmi. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News.

Polícia pri pátraní na pozemku, kde v minulosti v karavane žil 43-ročný Nemec Christian B., ktorý je podozrivý z vraždy McCannovej, použila bager, pátracie psy, dron či radar. Či policajti našli nejaké dôkazy, však zatiaľ nie je známe. Jeden zo susedov pre tlačovú agentúru DPA povedal, že záhradu už dva roky nikto nepoužíval.

Polícia vykopala pri Hannoveri
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Pivnicu v záhrade pri rekreačnej chatke našli policajti po tom, čo vykopali 15 metrov širokú jamu. Polícia predpokladá, že Christian B. žil na tomto pozemku v roku 2007 krátko po tom, čo vtedy trojročná McCannová zmizla v portugalskom letovisku Praia da Luz, kde bola s rodičmi.

Madeleine McCannová
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: TASR/AP Photo/file)

Jedna z policajných teórií hovorí o tom, že Christian B. uniesol Madeleine do Nemecka. Prokuratúra v meste Braunschweig potvrdila, že pátracia akcia, na ktorej sa podieľali desiatky policajtov, bola súčasťou vyšetrovania vraždy, z ktorej je Christian B. podozrivý. Nemec žil v portugalskom regióne Algarve v pravidelných intervaloch v rokoch 1995 - 2007.

Polícia vykopala pri Hannoveri
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Vyšetrovatelia predpokladajú, že McCannová je mŕtva. Po tom, ako dievčatko 3. mája 2007 zmizlo, žil Christian B. v mikrobuse v Hannoveri v spolkovej krajine Dolné Sasko a pracoval v dielni neďaleko záhrady, kde sa uskutočnila pátracia akcia.

Koncom roku 2019 bol Christian B. odsúdený na sedem rokov väzenia za znásilnenie Američanky, ktorá mala v času spáchania trestného činu 72 rokov. Voči rozsudku bolo podané odvolanie. V minulosti sa dopustil viacerých ďalších trestných činov vrátane zneužívania detí.

Polícia ukončila prehľadávanie záhrady

Nemecká polícia, ktorá vyšetruje prípad nezvestného britského dievčatka Madeleine McCannovej, ukončila prehľadávanie malej záhrady na okraji mesta Hannover. Informovala o tom vo štvrtok miestna prokuratúra, na ktorú sa odvolala agentúra AP.

Vyšetrovatelia odišli z tohto miesta v stredu večer po trojdňovom prehľadávaní, uviedla hovorkyňa prokuratúry v meste Braunschweig. Neposkytla však ďalšie podrobnosti o konkrétnom motíve operácie a ani o tom, či polícia zistila niečo, čo súvisí s jej vyšetrovaním.

Viac o téme: DievčatkoPátranieNemeckoMadeleine McCannová
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu