°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

V Lamanšskom prielive zachránili 21 migrantov: Snažili sa dostať do Británie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Felipe Dana
12.07.2020 09:38

LILLE - Francúzske záchranné služby zachránili v Lamanšskom prielive 21 migrantov, ktorí sa pokúšali preplaviť na člnoch k pobrežiu Spojeného kráľovstva. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP.


Prvých štyroch podchladených migrantov vytiahli z vody v piatok krátko pred polnocou. Ich čln sa prevrátil približne 2 kilometre od francúzskeho pobrežia. Ďalších trinástich našli o hodinu neskôr na nafukovacom člne severne od mesta Calais. Poslední štyria sa snažili prieliv preplávať na nafukovacom kajaku. Žandári ich zachránili neďaleko mestského prístavu.

Pokusy migrantov o preplávanie Lamanšského prielivu sa za posledné dva roky zintenzívnili. Plavba na malých člnoch cez prieliv je nebezpečná vzhľadom na rušnú lodnú dopravu, silné morské prúdy a v zime aj nízku teplotu vody.

Jednou z príčin čoraz častejších pokusov o preplávanie prielivu je aj pandémia koronavírusu. V jej dôsledku sa zredukoval počet nákladných áut, ktoré prechádzajú cez Eurotunel pod prielivom, čo migrantov prinútilo spoliehať sa na člny.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články