Streda, 16. jún 2021. Meniny má Blanka, zajtra Adolf.

Slováci, POZOR! Rekordné čísla infekcie v Chorvátsku: Minister oznámil nové opatrenia

Chorvátsko sprísňuje opatrenia.
Chorvátsko sprísňuje opatrenia.
Zdroj: Getty Images
10.07.2020 17:59

ZÁHREB - Po rekordných 116 nových prípadoch nákazy koronavírusom, nahlásených v Chorvátsku v piatok, minister zdravotníctva Vili Beroš oznámil, že budú zavedené nové opatrenia. Napríklad sa vystupňujú kontroly zhromaždení, sprísnia sa podmienky pre vstup do Chorvátska zo susedných krajín a nosenie rúšok v reštauráciách, baroch a obchodoch sa vyhlási za povinné. Informovala o tom chorvátska tlačová agentúra HINA.


"O nutných opatreniach stále diskutujeme a doladené budú ešte dnes," povedal Beroš novinárom po zasadnutí vedeckej rady vo vládnych priestoroch. Minister dodal, že štátny tím pre riešenie pandémie ochorenia COVID-19 bude mať znova denne tlačové konferencie. "Zatiaľ zhromažďovanie nezakážeme, ale vystupňujeme epidemiologické opatrenia, ktoré zatiaľ prinášali výsledky," doplnil Beroš.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa ministra sa organizátori zhromaždení budú musieť viac starať o to, aby sa dodržiavali epidemiologické opatrenia, ako aj zostavovať zoznamy účastníkov. Tie uľahčia epidemiológom prácu, ak vypukne nákaza a bude treba účastníkov aj ich kontakty vyhľadať. Počíta sa aj s častejšími kontrolami zhromaždení, aby sa nezmenili na zdroj infekcie.

Aj v Chorvátsku prudko
Zdroj: pixabay

Do krajiny sa tak jednoducho asi čoskoro nedostaneme

"Takisto sme diskutovali o situácii na hranici. Značne sa zlepšila, ale vzhľadom na zhoršovanie epidemiologickej situácie v susedných krajinách určite sprísnime podmienky pre vstup do Chorvátska a zavedieme 14-dňovú samoizoláciu, ako aj kratšie obdobia samoizolácie, ak osoba absolvuje PCR test," povedal Beroš.

Poznamenal, že budú prijaté aj nové pokyny týkajúce sa nosenia rúšok v určitých profesiách, ktoré podľa odhadov predstavujú najväčšie riziko v šírení ochorenia COVID-19. Takými sú napríklad sektor stravovania a maloobchodný predaj. Beroš zdôraznil, že nebudú zavedené úplne nové obmedzenia, a určite nie platné plošne. Opatrenia budú selektívne, zamerané konkrétne.


Galéria

Chorvátsko sprísňuje opatrenia. Aj v Chorvátsku prudko

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články