°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Expriateľku Epsteina obvinili z napomáhania pri sexuálnom zneužívaní! Obavy polície: Môže si siahnuť na život

Jeffrey Epstein a Ghislaine Maxwellová
Jeffrey Epstein a Ghislaine Maxwellová
Zdroj: SITA/ New York State Sex Offender Registry via AP, File, SITA/Chris Ison/PA via AP, File
10.07.2020 21:00

WASHINGTON - Bývalej priateľke zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, ktorá je obvinená z napomáhania svojmu expriateľovi v sexuálnom zneužívaní maloletých dievčat, sprísnili vo väzení režim pre obavy z ohrozenia jej života. V piatok o tom informovala agentúra AP s odvolaním sa na anonymný zdroj blízky vyšetrovaniu.


Pracovníci federálneho väzenia v meste New York, kde je Ghislaine Maxwellová momentálne vo väzbe, sa obávajú pokusu o samovraždu, ako aj možnosti, že by ju niekto iný mohol napadnúť. Maxwellovej preto odobrali posteľné prestieradlo a namiesto svojho oblečenia musí nosiť odev vyrobený z papiera. Svoju celu bude taktiež zdieľať s ďalšou väzenkyňou a má byť prísnejšie monitorovaná, aby nemohla nastať situácia, že by zostala bez dozoru.

Úrady nechcú, aby sa zopakovala rovnaká situácia ako s Epsteinom, ktorý v auguste 2019 podľa oficiálnej verzie spáchal samovraždu obesením vo svojej cele; objavili sa však aj špekulácie, že mohol byť zavraždený. Agenti Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) zatkli Maxwellovú minulý týždeň v štáte New Hampshire. Ani tesne pred zatknutím u nej doma si však neboli istí, či sa tam naozaj nachádza. Viacero vyšetrovateľov v prípade malo podozrenie, že utiekla zo Spojených štátov, aby sa vyhla súdnemu procesu, povedal zdroj blízky AP.

Podľa textu obžaloby podanej na súde v New Yorku je Maxwellová obvinená z plánovaného lákania mladistvých osôb na vycestovanie za účelom nelegálnej sexuálnej aktivity, prevozu maloletých so zámerom kriminálnej sexuálnej činnosti a z krivej prísahy. Samotná Maxwellová všetky obvinenia popiera.


Galéria

Jeffrey Epstein a Ghislaine Ghislaine Maxwellová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články