Sobota, 31. júl 2021. Meniny má Ignác, zajtra Božidara.

KORONAVÍRUS USA zaznamenali rekordný počet nových prípadov: Infikovali sa už tri milióny ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
08.07.2020 05:53

WASHINGTON - Spojené štáty zaznamenali v utorok za 24 hodín rekordných 60.209 prípadov nákazy novým koronavírusom. Informovala o tom v stredu agentúra AFP na základe údajov zverejnených Univerzitou Johnsa Hopkinsa.


V USA do utorka večera evidovali celkovo takmer tri milióny (2.991.351) prípadov ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom SARS-CoV-2. Nákaze doposiaľ v celých Spojených štátoch podľahlo 131.362 ľudí.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

USA sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí. Americký prezident Donald Trump v sobotu znova obvinil Čínu zo zatajovania informácií o novom koronavíruse, čo podľa neho umožnilo rozšírenie nákazy po celom svete.

USA ponúkajú bezplatné testovanie v ohniskách nákazy

Spojené štáty v utorok oznámili, že ponúkajú bezplatné testovanie na ochorenie COVID-19 pre bezpríznakových ľudí v troch mestách v južnej časti krajiny, ktoré sú považované za ohniská nákazy. Týmto krokom chcú zabrániť nárastu nových prípadov, informovala agentúra AFP. Spojené štáty sú najviac zasiahnutou krajinou na svete, kde ochoreniu podľahlo už vyše 130.000 ľudí. Celkovo tam doposiaľ potvrdili viac ako tri milióny prípadov nákazy.

KORONAVÍRUS USA zaznamenali rekordný
Zdroj: Getty Images

Až 5000 testov sa bude denne ponúkať obyvateľom mesta Jacksonville v štáte Florida, v louisianskom Baton Rougei a texaskom Edinburgu. Ľudia sa tam budú môcť prísť otestovať v rozpätí piatich až 12 dní od zavedenia tejto možnosti. Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb uviedlo, že testovanie je k dispozícii každému, kto má päť a viac rokov, vrátane tých, ktorí majú príznaky; tých, ktorí sa domnievajú, že prišli do kontaktu s nakazenou osobou; a tých, ktorí sa obávajú, že sú vírusom infikovaní.

USA v súčasnosti testujú okolo 600.000 ľudí denne, ale aj toto číslo považujú odborníci v súvislosti s vysokým počtom pozitívnych prípadov za nedostatočné. V južnej časti krajiny sa počet pozitívnych prípadov ochorenia vyšplhal na 12 percent z celkového počtu testovaných, čo znamená, že vírus sa šíri vysokou rýchlosťou. Až 40 z 50 amerických štátov zaznamenáva nárast v počte nových prípadov.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články