°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Trudeau nepríde na stretnutie Trumpa s mexickým prezidentom

Justin Trudeau
Justin Trudeau
Zdroj: SITA/Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP
07.07.2020 06:05

TORONTO - Kanadský premiér Justin Trudeau sa nezúčastní na stretnutí prezidentov USA a Mexika Donalda Trumpa a Andrésa Manuela Lópeza Obradora, ktoré sa uskutoční v stredu vo Washingtone pri príležitosti začiatku platnosti novej obchodnej dohody medzi USA, Mexikom a Kanadou (USMCA). Informovali o tom v pondelok agentúry AFP a AP.


Trudeauova hovorkyňa Chantal Gagnonová uviedla, že Kanada si želá, aby stredajšie stretnutie bolo úspešné, no premiér do Washingtonu nepríde. "Napriek nedávnym diskusiám o možnej účasti Kanady bude predseda vlády tento týždeň v Ottawe na zasadnutiach vlády a dávno naplánovanom zasadnutí parlamentu," uviedla Gagnonová.

Trudeau v dôsledku pandémie koronavírusu vedie schôdzky kabinetu zatiaľ len on-line, pripomína AP. Premiérov úrad uviedol, že Trudeau v pondelok s Lópezom Obradorom telefonoval a zaželal mu úspešné stretnutie s Trumpom.

Gagnonová dodala, že nová obchodná dohoda, ktorá nadobudla platnosť 1. júla, je "pre Kanadu, Spojené štáty a Mexiko dobrá". Podľa nej "pomôže zabezpečiť, aby Severná Amerika z koronavírusovej pandémie vzišla silnejšia".  


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články