°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Ozbrojený muž obvinený z prerazenia brány vozidlom: Vyhrážal sa kanadskému premiérovi

Justin Trudeau
Justin Trudeau
Zdroj: SITA/AP
06.07.2020 21:40

OTTAWA - Kanadský vojak v zálohe Corey Hurren, ktorý podľa obvinení prerazil svojou polododávkou bránu pozemku v Ottawe, kde žije kanadský premiér Justin Trudeau, bol ozbrojený dvoma brokovnicami, útočnou puškou a revolverom a vyhrážal sa Trudeauovi. Vyplýva to z dokumentov prokuratúry zverejnených v pondelok, informovala tlačová agentúra AP.


Polícia uviedla, že Hurren mal pri sebe zakázanú útočnú pušku M-14, dve brokovnice a revolver od amerického výrobcu Hi-Standard, keď 2. júla prenikol na spomínaný pozemok v hlavnom meste Ottawa v provincii Ontário. Záložník je obvinený aj z držby veľkokapacitného zásobníka. Okrem 21 obvinení súvisiacich so zbraňami je Hurren obvinený tiež z vyhrážania sa smrťou premiérovi alebo ublížením na jeho zdraví. Presný obsah vyhrážania nebol zverejnený.

Polícia uviedla, že 46-ročný Hurren je slúžiacim príslušníkom kanadského záložného vojska a vlastní aj podnik na gurmánske salámy. Priviezol sa z kanadskej provincie Manitoba a svojím pick-upom prerazil bránu vo štvrtok 2. júla o 06.30 h. Vozidlo prestalo mužovi fungovať a potom ho spozorovali pešo kráčať po pozemku s puškou.

Polícia ho spacifikovala v skleníku na rozsiahlom pozemku. Začala sa s ním rozprávať a o približne dve hodiny ho zatkla. Trudeau býva s rodinou v sídle na tomto pozemku v Ottawe, kde žije aj súčasná generálna guvernérka Kanady Julie Payetteová - oficiálna zástupkyňa britskej kráľovnej Alžbety II., ktorá je hlavou štátu. Trudeau ani Payetteová však v čase incidentu neboli doma.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články