°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

KORONAVÍRUS Maroko zaznamenalo rekordný počet nových prípadov nákazy

Maroko, ktoré má približne 35 miliónov obyvateľov, zmiernilo 25. júna obmedzenia; otvorilo kaviarne, reštaurácie, hotely a športové haly.
Maroko, ktoré má približne 35 miliónov obyvateľov, zmiernilo 25. júna obmedzenia; otvorilo kaviarne, reštaurácie, hotely a športové haly.
Zdroj: SITA/AP Photo/Mosa'ab Elshamy
05.07.2020 20:49

RABAT - Maroko oznámilo v nedeľu 698 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ide o dosiaľ najvyšší denný nárast počtu prípadov v krajine od marca, keď tam infekciu zaznamenali. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva.


Podľa neho tak celkový počet prípadov stúpol na 14.132. Ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo v krajine 234 ľudí. Väčšina nových prípadov bola zistená v továrni na konzervovanie rýb v južnom prístavnom meste Safi. Mesto s 300.000 obyvateľmi je od soboty uzavreté.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Maroko, ktoré má približne 35 miliónov obyvateľov, zmiernilo 25. júna obmedzenia; otvorilo kaviarne, reštaurácie, hotely a športové haly. Umožnilo tiež domáci cestovný ruch a medzimestské cestovanie. Núdzový stav však vláda predĺžila do 10. júla; pokrývky tváre sú tak stále povinné a hranice zostanú zatvorené až do odvolania.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články