°C

Utorok, 4. august 2020. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Ohnisko nákazy KORONAVÍRUSU v okrese Karviná, český minister Petříček pripustil zlyhanie

Český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček
Český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček
Zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber
05.07.2020 12:05

PRAHA - Český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček v nedeľu vo vysielaní Rádiožurnálu pripustil, že v prípade ohniska koronavírusu v okrese Karviná sa malo reagovať rýchlejšie. Nevylúčil možnosť vyhlásenia karantény v celej oblasti, aj keď povedal, že to závisí od rozhodnutia epidemiológov, napísal spravodajský server Novinky.cz.


"Je možné, že tu sme mali reagovať rýchlejšie. V prípade, že sme vedeli, že skutočne ide o veľmi lokalizovaný problém, tak ho držať pod kontrolou a zabrániť šíreniu," uviedol Petříček o situácii v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 v Karvinej. Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v Českej televízii (ČT) pripustil, že by mohla byť v Karvinej vyhlásená karanténa.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Doteraz to odmietal. Zatiaľ ju ale vyhlásiť neplánuje. Karviná leží v Moravsko-sliezskom kraji na severovýchode ČR. Podľa aktuálnych informácií zostáva najpostihnutejších regiónom v krajine. V Českej republike dosiaľ potvrdili 12.440 prípadov nákazy koronavírusom a 351 úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré tento koronavírus spôsobuje. Aktuálne je v krajine 4237 infikovaných.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články