Nedeľa, 13. jún 2021. Meniny má Anton, zajtra Vasil.

Počet infikovaných KORONAVÍRUSOM v Bielorusku presiahol 63-tisíc

Koronavírus v Bielorusku
Koronavírus v Bielorusku
Zdroj: SITA/AP Photo/Sergei Grits
04.07.2020 21:10

MINSK - Počet infikovaných ochorením COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, sa v Bielorusku za posledných 24 hodín zvýšil o 273. Šesť ľudí v dôsledku tejto nákazy zomrelo. V sobotu o tom informovala agentúra TASS.


Od vypuknutia koronavírusovej pandémie sa tak v Bielorusku doposiaľ nakazilo 63.270 ľudí a 418 tomuto ochoreniu podľahlo. Podľa bieloruského ministerstva zdravotníctva sa doteraz vyliečilo 50.699 ľudí. V krajine vykonali 1.059.299 testov na prítomnosť tohto ochorenia.

Bielorusko od vypuknutia pandémie nezaviedlo žiadne preventívne opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu. V krajine sa naďalej konajú verejné zhromaždenia a pokračuje aj volebná kampaň pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 9. augusta.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Ministerstvo zdravotníctva tento týždeň nariadilo nemocniciam určeným na liečbu pacientov s novým koronavírusom, aby obnovili režim spred pandémie. Prezident Alexander Lukašenko 4. júla vyhlásil, že bieloruské zdravotníctvo pandémiu prečkalo a podarilo sa mu ju poraziť.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články