°C

Streda, 15. júl 2020. Meniny má Henrich, zajtra Drahomír.

KORONAVÍRUS India ešte koniec epidémie neočakáva: Počet infikovaných opäť stúpol

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Anupam Nath
03.06.2020 09:53

NAÍ DILLÍ - Počet prípadov ochorenia COVID-19 spôsobovaného novým koronavírusom SARS-CoV-2 stúpol za posledných 24 hodín v Indii o 8909, celkový počet infekcií tak dosiahol 207.615. S odvolaním sa na indické ministerstvo zdravotníctva o tom v stredu informovala agentúra Reuters.


V Indii doposiaľ podľahlo ochoreniu 5815 ľudí. Predstaviteľka Indickej rady pre zdravotnícky výskum uviedla, že vrchol epidémie v Indii je "ešte veľmi ďaleko". Odborníci predpokladajú, že krajina dosiahne vrchol epidémie koncom júna alebo až v júli. India je momentálne v poradí siedmou krajinou na svete z hľadiska počtu infikovaných osôb a 13. s ohľadom na počet obetí nového druhu koronavírusu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V Indii sa začiatkom júna začali postupne uvoľňovať karanténne opatrenia. Indická metropola Naí Dillí, ktorá je jednou z najzasiahnutejších oblastí v krajine, uzatvorila prístup do celého regiónu na týždeň, avšak povolila otvorenie všetkých priemyselných odvetví. Od 8. júna by sa mali otvoriť svätyne, hotely, reštaurácie aj obchodné centrá. Vzdelávacie zariadenia sa otvoria "po konzultáciách" s indickými štátnymi predstaviteľmi.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články