°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

KORONAVÍRUS Dobré správy: Španielsko druhý deň po sebe nehlási žiadne úmrtie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Manu Fernandez
02.06.2020 21:10

MADRID - Španielsko v utorok druhý deň po sebe nezaznamenalo žiadne úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19. Oznámil to koordinátor ministerstva zdravotníctva pre boj s koronavírusom Fernando Simón, informoval na svojej stránke denník El Mundo.


V utorok Španielsko evidovalo 27.127 obetí nákazy, celkovo ich je 239.932. Za obdobie minulého týždňa podľa oficiálnych údajov pribudlo 34 úmrtí. Simón v utorok pripustil, že v súvislosti s údajmi o počte úmrtí sa vyskytli isté nezrovnalosti. Dodal však, že ministerstvo zdravotníctva zverejňuje údaje, ktoré dostáva od jednotlivých španielskych autonómnych spoločenstiev.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Španielsko už od nedele nezaznamenalo žiadne úmrtie. Simón však v pondelok povedal, že niektoré úmrtia zaznamenané počas víkendu ešte nemuseli byť nahlásené, uvádza agentúra DPA. Španielsky parlament má v stredu hlasovať o návrhu premiéra Pedra Sáncheza o predĺženie núdzového stavu o ďalšie dva týždne do 21. júna. Španielsko, ktoré je v súvislosti s pandémiou jednou z najviac zasiahnutých krajín na svete, núdzový stav zaviedlo 14. marca. Jeho platnosť sa pôvodne mala skončiť 6. júna.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články