°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

KORONAVÍRUS Vo Francúzsku po vyše dvoch mesiacoch otvorili reštaurácie, kaviarne a bary

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Gettty Images
02.06.2020 19:00

PARÍŽ - Vo Francúzsku sa v utorok po vyše dvoch mesiacoch znovu otvorili reštaurácie, kaviarne i bary, ktoré boli pre riziko šírenia nového koronavírusu zatvorené. V metropolitnej oblasti Paríža, kde je nákaza najviac rozšírená, však takéto prevádzky mohli sprístupniť len vonkajšie stoly, informovala agentúra DPA.


V južnej časti hlavného mesta známej ako Rive gauche (tzv. Ľavý breh Seiny) si obyvatelia vychutnávali nápoje a niektorí aj svoj vôbec prvý obed vonku za celé mesiace. Sedeli v tieni za stolmi, ktoré museli byť od seba vzdialené najmenej jeden meter. Viacerí francúzski ministri zverejnili na sociálnych sieťach fotografie, na ktorých sú zachytení popíjajúc kávu na terase.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Znovuotvorenie kaviarní, hotelov a reštaurácií znamená návrat šťastných dní. Niet pochýb o tom, že Francúzi budú znovu objavovať túto časť ducha Francúzska, našu kultúru a náš spôsob života," napísal na Twitteri francúzsky prezident Emmanuel Macron. Francúzsko je v rámci Európy koronavírusom jednou z najviac zasiahnutých krajín. Doteraz tam zaznamenali 28.883 úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje.

V krajine platili od 17. marca do 11. mája prísne obmedzenia. Ľudia mohli chodiť von len v nevyhnutných prípadoch, na nákup základných potrieb či k lekárovi, pričom a museli mať so sebou písomný formulár s odôvodnením. Francúzska polícia udelila ľuďom za porušenie obmedzení pokuty v celkovej výške vyše milión eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články