°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

KORONAVÍRUS Južná Kórea prijala ďalšie opatrenia: Obmedzili počet detí prítomných na vyučovaní

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Park Chul-hong/Yonhap via AP
29.05.2020 09:47

SOUL - Južná Kórea v piatok prijala obmedzenia na počet žiakov, ktorí chodia do škôl v Soule a jeho okolí. Tamojšie úrady sa snažia riešiť nové prípady nákazy novým koronavírusom, ktoré ohrozujú doterajšie úspechy krajiny pri potláčaní epidémie.


Ako v piatok informovala agentúra AFP, do materských, základných a stredných škôl v metropolitnej oblasti Soulu - ktorý je domovom pre polovicu obyvateľstva krajiny - bude môcť každý deň prísť len jeden z troch žiakov. Ostatní sa budú vzdelávať dištančne.

Južná Kórea začala tento mesiac znovu otvárať školy. Všetci žiaci a študenti by sa do škôl mali vrátiť od 8. júna. Otváranie škôl sa však zrejme oneskorí v oblastiach, kde sa vyskytol komunitný prenos nákazy. Južná Kórea má za sebou jeden z najhorších priebehov epidémie mimo pevninskej Číny, podľa AFP sa však zdá, že ju má pod kontrolou vďaka rozsiahlemu programu monitorovania, testovania a účinného liečenia. Vedenie krajiny pritom nepristúpilo k radikálnemu povinnému obmedzeniu voľného pohybu ľudí či zastaveniu ekonomiky.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.


Pravidlá týkajúce sa obmedzenia sociálnych kontaktov sa medzičasom zmiernili a život v krajine sa tento týždeň vrátil takmer do normálu. V hlavnom meste Soul a okolí však boli tieto reštriktívne opatrenia znovu aktivované, keď sa v tomto regióne objavili nové ohniská nákazy. Múzeá, parky a galérie v Soule sú od piatku opäť zatvorené, a to na dva týždne. Úrady vyzvali tamojšie spoločnosti, aby pre svojich zamestnancov znovu zaviedli flexibilnú prácu.

Južná Kórea vo štvrtok oznámila najväčší nárast nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 za posledné takmer dva mesiace. Jedným z nových ohnísk nákazy je sklad spoločnosti Coupang v logistickom centre v meste Pučchon ležiacom západne od Soulu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články