°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

KORONAVÍRUS Francúzsko uvoľňuje opatrenia, umožnilo obnovenie bohoslužieb

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
včera o 12:25

PARÍŽ - Francúzsko povolilo od soboty opätovné konanie bohoslužieb po tom, ako súd zrušil nariadenie vlády zakazujúce takéto zhromaždenia. Náboženskí lídri toto rozhodnutie privítali, zdôraznili však, že zavedenie potrebných bezpečnostných opatrení ešte istý čas potrvá, informovala agentúra AP.


Aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu nového koronavírusu, návštevníci chrámov vo Francúzsku budú musieť mať na tvári rúška, dezinfikovať si pri vstupe ruky a dodržiavať vzdialenosť najmenej jedného metra od iných ľudí.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Francúzska vláda zakázala náboženské obrady do 2. júna, hoci obchody a iné podniky začali v krajine znova otvárať minulý týždeň. Štátna rada, najvyšší administratívny súd krajiny, však tento zákaz zrušila a vláda v sobotu zverejnila výnos umožňujúce obnovenie bohoslužieb.

Konferencia biskupov Francúzska oznámila, že bude s cirkevnými lídrami pracovať na príprave opätovného otvorenia kostolov, najmä v súvislosti s obradmi turíčnej nedele 31. mája. Veľká mešita v Paríži uviedla, že túto nedeľu ešte nebude pripravená na znovuotvorenie pre modlitby pri príležitosti sviatku íd al-fitr, ktorý moslimovia sláva v závere pôstneho mesiaca ramadán.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články