°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

KORONAVÍRUS Juhoafrická republika hlási rekordný počet nových prípadov

Počet obetí vzrástol od soboty na 263
Počet obetí vzrástol od soboty na 263
Zdroj: SITA/AP Photo/Themba Hadebe
18.05.2020 06:10

PRETÓRIA - Juhoafrická republika (JAR) v nedeľu oznámila 1160 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od prvého prípadu výskytu nákazy v krajine v marci, informovala agentúra AFP odvolajúc sa na údaje zverejnené ministerstvom zdravotníctva.


"K dnešnému dňu je celkový počet potvrdených prípadov COVID-19 v Juhoafrickej republike 15.515, pričom za posledných 24 hodín bolo identifikovaných 1160 nových prípadov," uviedlo ministerstvo vo svojom vyhlásení. Takmer 60 percent z celkového počtu pripadá na turistami obľúbenú provinciu Západné Kapsko.

Počet obetí koronavírusu v krajine vzrástol od soboty o tri na 263. JAR, ktorá je najpriemyselnejšou krajinou Afriky, má najvyšší počet infikovaných na ochorenie COVID-19 na kontinente. Na druhom mieste je Egypt, ktorý doteraz zaznamenal 11.719 prípadov nákazy a 612 úmrtí.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V Juhoafrickej republike od 27. marca platí jeden z najprísnejších tzv. lockdownov na svete, ktorý zahŕňa aj zákaz predaja cigariet a alkoholu. Krajina spustila stratégiu hromadného testovania, v rámci ktorej bolo doteraz otestovaných 460.873 osôb. Niektorí zdravotnícki experti však začínajú poukazovať na limity tejto vládnej stratégie, nakoľko na výsledky testov sa čaká až do dvoch týždňov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články