Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

KORONAVÍRUS Japonský premiér vyzval občanov, aby večer zostali doma

Japonský premiér Šinzó Abe
Japonský premiér Šinzó Abe
Zdroj: TASR/Kyodo News via AP
11.04.2020 11:59

TOKIO - Japonský premiér Šinzó Abe vyzval v sobotu svojich spoluobčanov, aby sa vyhli návštevám nočných podnikov, ako sú bary, kluby a reštaurácie. Urobil tak v dôsledku pandémie koronavírusu SARS-CoV-2. Informovali o tom agentúry Reuters a AP s odvolaním sa na japonské médiá.


Celonárodná výzva, aby občania zostali vo večerných hodinách doma, prichádza štyri dni po vyhlásení núdzového stavu v Tokiu a v šiestich ďalších prefektúrach. Ten umožňuje guvernérom prefektúr vyhlásiť opatrenia sociálneho odstupu, ktoré majú za cieľ znížiť sociálnu interakciu aspoň o 70 percent.

Abe, ktorý postupne sprísňuje usmernenia v boji proti šíreniu koronavírusu, čelí kritike za svoj postup v čase pandémie. Kritici tvrdia, že jeho počiatočná reakcia na vzniknutú situáciu bola pomalá. Šírenie infekcie sa v Japonsku, najmä v Tokiu, v uplynulých dňoch zrýchľuje, hoci v porovnaní so Spojenými štátmi či Európou ostáva pomalé.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.


Japonsko doposiaľ potvrdilo približne 6000 prípadov nákazy koronavírusom a zhruba 100 úmrtí. V Tokiu zaznamenali v sobotu rekordné zvýšenie o viac ako 190 prípadov. V piatok tam pribudlo 189 infikovaných, píše stanica NHK.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články