°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

KORONAVÍRUS Čína hlási 63 nakazených a dve úmrtia, Južná Kórea má 39 nakazených a 4 úmrtia

Koronavírus sa šíri svetom
Koronavírus sa šíri svetom
Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Schiefelbein
09.04.2020 08:45

PEKING - Pevninská Čína hlásila vo štvrtok 63 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom za uplynulý deň. Všetci z týchto infikovaných okrem dvoch ochoreli v zahraničí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na čínsku Národnú zdravotnícku komisiu.


Dva nové prípady hlásili z juhočínskej provincie Kuang-tung susediacej s Hongkongom. V provincii Chu-pej, pôvodnom epicentre šírenia nového koronavírusu, opäť nepribudli nové prípady nákazy, ale zaznamenali tam dve nové úmrtia.

V stredočínskom meste Wu-chan, kde sa pandémia koronavírusu vlani v decembri začala, v rámci postupného uvoľňovania karanténnych opatrení v stredu po 14 týždňoch odvolali zákaz cestovania von z mesta.V krajine je tiež 56 nových bezpríznakových nákaz.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V Číne od začiatku epidémie zaznamenali celkovo 81.865 prípadov nákazy a 3335 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19, spôsobovaného koronavírusom SARS-CoV-2. Vyliečilo sa 77.370 ľudí. Južná Kórea vo štvrtok oznámila 39 nových prípadov nákazy, o 14 menej ako deň predtým. Ide o najnižší počet od 20. februára. Evidovala tiež štyri nové úmrtia, uviedlo Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC).

Celkový počet nakazených sa aktuálne v Južnej Kórei vyšplhal na 10.423, zatiaľ čo nákaze tam už podľahlo 204 ľudí. Celkovo sa v krajine vyliečilo 6973 pacientov. Mesto Tegu a provincia Severný Kjongsang, dve najťažšie postihnuté oblasti krajiny, hlásili štyri a žiadny nový prípad, uviedlo KCDC. Celkový počet prípadov nákazy v Tegu a Severnom Kjongsangu je 6807 a 1320.

Celkový počet privezených prípadov stúpol na 861. Južná Kórea sa snažila stlačiť denný počet prípadov pod 50, preto predĺžila prísnejšie pravidlá pre sociálny odstup o dva týždne do 19. apríla. V krajine dosiaľ otestovali 494.711 ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články