°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

Trump zúri: Jeho volebný tím hrozí televíziám právnymi krokmi kvôli spotu o koronavíruse

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Paul Sancya
27.03.2020 08:46

WASHINGTON - Volebný tím amerického prezidenta Donalda Trumpa hrozí televíznym staniciam v piatich amerických štátoch podniknutím právnych krokov, ak z vysielania nestiahnu sporný reklamný spot, informovala vo štvrtok agentúra AP.


Hrozba sa týka televíznych staníc v štátoch Florida, Michigan, Minnesota, Pensylvánia a Wisconsin. Reklamný spot vytvoril politický akčný výbor (Super PAC) Priorities USA Action, ktorý podporuje Demokratickú stranu. Sú v ňom podľa AP použité zostrihy zo záznamov, na ktorých sa prezident snaží znížiť význam nákazy koronavírusom.

Kampaň tvrdí, že reklamný spot obsahuje "falošné tvrdenie", na základe ktorého prezident koronavírus označil za "hoax" (podvod). Zástupcovia Trumpovej kampane v stredu oznámili, že televíznym staniciam doručili listy, v ktorých ich žiadajú, aby reklamný spot stiahli z vysielania.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V opačnom prípade budú čeliť právnym krokom. Predseda Priorities USA Action Guy Cecil na Twitteri napísal, že Trump chce reklamný spot zablokovať, pretože "nechce, aby Američania poznali pravdu".


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Paul Sancya

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články