°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

KORONAVÍRUS Poľský kňaz ponúka pre koronavírus ľuďom veľkonočné spovede z auta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
26.03.2020 17:35

VARŠAVA - Kňaz v obci Rogalin na západe Poľska ponúka svojim farníkom možnosť veľkonočnej spovede z pohodlia ich vlastných áut, keďže v krajine v čase boja proti koronavírusu platí nové opatrenie zakazujúce zhromažďovanie ľudí. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AFP.


"Už sme s touto metódou začali... Zajtra mám stretnutie s päťčlennou rodinou a na budúci týždeň si mám vypočuť spoveď farníka, ktorý sa prizná ku každému hriechu, akého sa za celý svoj život dopustil," povedal pre AFP kňaz Adam Pawlowski.

Kňaz z dediny Rogalin plánuje spovedať veriacich tak, že zaparkuje svoje auto v uličke pri kostole a stiahne okienko pre každého farníka, ktorý sa bude spovedať taktiež zo svojho auta. To zaparkuje najmenej v 1,5-metrej vzdialenosti od farárovho vozidla, aby sa obaja vyhli prípadnej nákaze koronavírusom. Každý rok príde pred Veľkonočnými sviatkami na spoveď mnoho Poliakov. Katolíkmi je väčšina spomedzi 38 miliónov obyvateľov tejto členskej krajiny EÚ.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V Poľsku dosiaľ zaznamenali už 1120 prípadov ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom, vrátane 14 úmrtí. Miestne cirkevné úrady veriacim pripomínajú, že spoveď cez telefón alebo cez internet nie je platná. Zároveň však tvrdia, že spoveď - s osobnou účasťou - sa nemusí konať priamo v kostole.

Ľudia na celom svete sa snažia napriek mimoriadnym okolnostiam okolo pandémie koronavírusu žiť čo najnormálnejší život, a to sa týka aj viery. V USA sa napríklad kňazi ľudí spovedajú bez toho, aby vystúpili zo svojho auta. Na internete sa tiež pre veriacich konajú hromadné omše a iné iniciatívy pre veriacich.
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR - Pavol Zachar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články