°C

Streda, 1. apríl 2020. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

KORONAVÍRUS Afrika má vyše tisíc nakazených koronavírusom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Marco Ugarte
21.03.2020 11:35

JOHANNESBURG - Afrika hlási viac ako tisíc nakazených novým koronavírusom. Informáciu potvrdili centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb. Angola, Zimbabwe, Kapverdy či Madagaskar zaregistrovali prvého pacienta, Juhoafrická republika ich má 202, no nikto tam zatiaľ nezomrel. Nakazený je aj minister zahraničných vecí v Burkine Faso. Najmenej 40 z 54 štátov už má nakazených.


Pobrežie Slonoviny od nedele zatvorí svoje hranice. Úrady v Etiópii zas diskutujú o možnom dopade pandémie na voľby, ktoré sa majú konať tento rok. V Malawi, kde zatiaľ nepotvrdili žiaden prípad nákazy, vyhlásili výnimočný stav. Nigéria zatvorila tri medzinárodné letiská, Južný Sudán zas všetky školy. Prezident Sierry Leone poslal na medzinárodné letisko a pozemné hranice vojakov, ktorí majú "dohliadať na bezpečnosť" a vyzval ľudí, aby nepanikárili.

Spoločnosť South African Airways do júna zrušila všetky zahraničné lety, firma Ethiopian Airlines zrušila lety do 30 krajín. Agentúra AP upozornila, že množstvo ľudí zrejme uviazne v afrických krajinách, keďže mnohé z nich zatvárajú svoje hranice.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články