°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

Výbuch bytovky v švédskom meste Norrköping: Polícia už zadržala podozrivého muža

Vyšetrovatelia na mieste výbuchu v obytnej budove vo švédskom Norrköpingu
Vyšetrovatelia na mieste výbuchu v obytnej budove vo švédskom Norrköpingu
Zdroj: TASR/Magnus Andersson/TT via AP
23.01.2020 18:11

ŠTOKHOLM - Švédska polícia zadržala podozrivého v prípade výbuchu v meste Norrköping na juhovýchode krajiny. Vo štvrtok o tom s odvolaním sa na prokuratúru informovala agentúra DPA.


Výbuch spôsobený pravdepodobne výbušným zariadením v stredu skoro ráno otriasol jednou z obytných budov v Norrköpingu, pričom povybíjal okná a spôsobil ďalšie škody v bytoch. Na mieste ošetrili viacero ľudí s rôznymi zraneniami. Hospitalizovať nemuseli nikoho. Prokurátorka Karin Sandénová povedala, že okrem "mnohých výsluchov" na mieste odobrali dôkazy a zaslali ich na analýzu do Národného súdneho centra.

Sandénová musí do sobotňajšieho poludnia rozhodnúť, či podá v súvislosti s podozrivým, ktorý nebol identifikovaný, žiadosť o väzbu v prípravnom konaní. Bol zatknutý pre podozrenie z poškodzovania, ktoré spôsobilo verejné ohrozenie. Prípad podľa prokurátorky môže súvisieť so streľbou pred nočným klubom v Norrköpingu, pri ktorej vlani v decembri zomreli dve osoby.

Štokholmská prokuratúra medzičasom informovala, že zatkli muža-tridsiatnika v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom vo vchode do obytného domu na predmestí Štokholmu. Pri tomto výbuchu sa nikto nezranil. Švédska polícia začala vlani v novembri celoštátnu kampaň proti organizovanému zločinu s cieľom obmedziť počet prípadov streľby či explózií, spájaných s konkurenčným súbojom medzi miestnymi gangami.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články