Kráľovná zvolala krízové stretnutie: Dôvodom sú plány Harryho a Meghan | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Kráľovná zvolala krízové stretnutie: Dôvodom sú plány Harryho a Meghan

Alžbeta II.
Alžbeta II.
Zdroj: SITA/Toby Melville/Pool via AP
12.01.2020 20:00

LONDÝN - Britská kráľovná Alžbeta II. zvolala na pondelok krízové stretnutie kráľovskej rodiny, na ktorom majú prediskutovať ďalšie kroky po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámil, že sa vzdajú svojej úlohy "vysoko postavených" členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj z Buckinghamského paláca.


Na stretnutí, ktoré sa uskutoční v sídle Sandringham v Norforlku, sa zúčastní Harryho otec princ Charles a Harryho starší brat princ William. Harryho manželka Meghan, ktorá sa momentálne nachádza v Kanade, sa s ostatnými členmi rodiny spojí prostredníctvom konferenčného hovoru.

Témou rozhovorov má byť podľa nedeľníka The Sunday Times napríklad otázka ohľadom ďalšieho užívania kráľovských titulov či to, aké obchodné zmluvy bude môcť dvojica v budúcnosti uzatvárať. Ako uviedol zdroj z prostredia kráľovskej rodiny, doterajšie rozhovory predstaviteľov značne pokročili a konzultácie, ktoré zahŕňali aj vlády Británie a Kanady, pripravili vhodnú pôdu na osobné stretnutie princa Harryho a kráľovnej.

Alžbeta II. sa bude usilovať situáciu vyriešiť za niekoľko dní, a nie týždňov, bude si to však vyžadovať "komplexné a premyslené" diskusie, pričom každá dohoda bude potrebovať dostatok času na implementáciu, informoval zdroj z Buckinghamského paláca.

Dvojica svoje rozhodnutie ešte predtým, ako bolo zverejnené, neprediskutovala s kráľovnou ani so žiadnym z vyššie postavených členov kráľovskej rodiny. Kráľovská rodina spoločne s Alžbetou II. zareagovala na rozhodnutie vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu slovami, že ich sklamalo a cítia sa "zranení".
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články