VIDEO Silné dažde a prudký vietor vo Francúzsku: Hlásia jednu obeť a päť zranených | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

VIDEO Silné dažde a prudký vietor vo Francúzsku: Hlásia jednu obeť a päť zranených

Silné dažde a prudký vietor vo Francúzsku.
Silné dažde a prudký vietor vo Francúzsku.
Zdroj: TASR/ AP Photo/Bob Edme
14.12.2019 18:30

PARÍŽ - Jednu obeť a piatich zranených si vyžiadali silné dažde a prudký vietor vo Francúzsku, kde zostalo v dôsledku vyčíňania počasia bez elektriny až 60.000 domácností. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP.


V stave pohotovosti bolo v sobotu štrnásť departementov v juhozápadnom Francúzsku, alpský región, ako aj ostrov Korzika. Energetická spoločnosť Enedis uviedla, že k výpadku elektriny došlo v 50.000 domácnostiach na juhozápade Francúzska a v 10.000 domácnostiach na severe krajiny, najmä v Normandii.

Silné dažde a prudký
Zdroj: TASR/ AP Photo/Bob Edme

Na Korzike dosahovala rýchlosť vetra 150 kilometrov za hodinu a približne 16.300 domácností bolo bez elektriny. Až do popoludnia bola prerušená vlaková doprava. Muž vo veku 70 rokov zomrel v departemente Pyrénées-Atlantiques v piatok po tom, ako na jeho auto počas búrky spadol strom. Pády stromov na vozidlá zranili aj ďalších piatich ľudí v departementoch Lot-et-Garonne a Landes. Dvaja z nich pritom utrpeli vážne zranenia.

Silné dažde a prudký
Zdroj: TASR/ AP Photo/Bob Edme

Záplavy a zosuvy pôdy znemožnili prístup k lyžiarskym strediskám Gourette a Artouste. Prerušená bola distribúcia pitnej vody v obci Laruns. V neďalekom departmente Landes na mieste sútoku riek Gaves de Pau a Oloron bolo v piatok preventívne evakuovaných približne 600 ľudí. Služba Meteo-France taktiež varovala pred nebezpečenstvom lavín v Alpách, najmä v obľúbených lyžiarskych strediskách Isere a Savoie. Na pobreží na juhozápade krajiny boli vydané varovania pred povodňami.


Galéria

Silné dažde a prudký Silné dažde a prudký Silné dažde a prudký

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ France 3 Occitanie

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články