Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Poľskom otriasol škandál: Riaditeľka školy urobila nácvik teroristického útoku, deti neinformovala

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.12.2019 19:30

VARŠAVA - Na severovýchode Poľska prepustili riaditeľku školy, ktorá zorganizovala nácvik teroristického útoku, nepripravení žiaci ho však považovali za skutočný. S traumatizovanými deťmi teraz pracujú psychológovia.


Riaditeľka v meste Barczewo angažovala miestnu bezpečnostnú firmu, aby zorganizovala cvičenie, ktoré malo deti pripraviť na to, ako reagovať počas teroristického útoku. Neinformovala však ani deti, ani učiteľov, že sa bude konať.

Mnohí žiaci vo veku 10 až 14 rokov tak panikárili a plakali, keď do školy 14. novembra vtrhli maskovaní muži s falošnými zbraňami a hádzali ohlušujúce granáty. Starosta Barczewa Andrzej Maciejewski povedal, že riaditeľka vystavila deti zbytočnej traumatickej udalosti a požiadal o jej prepustenie, čo sa stalo 29. novembra.

Firma, ktorá cvičenie organizovala, podľa vlastných údajov nevedela, že žiaci s cvičením nie sú oboznámení. Podľa niektorých rodičov sa ich deti stále boja chodiť do školy alebo spať samé. Na poľských školách k žiadnym teroristickým útokom zatiaľ nedošlo.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články