Ďalší výbuch na severe Sýrie: Pri hraniciach s Tureckom zahynulo najmenej 17 civilistov | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Ďalší výbuch na severe Sýrie: Pri hraniciach s Tureckom zahynulo najmenej 17 civilistov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Twitter/AFP news agency
26.11.2019 21:35

ANKARA - Najmenej 17 civilistov zomrelo v utorok na severe Sýrie neďaleko hraníc s Tureckom pri výbuchu nálože umiestnenej v aute. Informovalo o tom turecké ministerstvo obrany, píše agentúra AFP.


Pri výbuchu bomby v dedine Tal Half neďaleko mesta Ras al-Ajn utrpelo zranenia ďalších približne 20 ľudí, dodalo ministerstvo. Turecké ministerstvo obrany z útoku obvinilo kurdské jednotky známe ako Oddiely ľudovej obrany (YPG), ktoré Ankara považuje za teroristickú skupinu vzhľadom na spojenie s kurdskými povstalcami vedúcimi desaťročia boj na tureckom území.

V sobotu pri výbuchu v meste Tal Abjad zomrelo najmenej deväť ľudí vrátane štyroch civilistov a ďalších 22 ľudí utrpelo zranenia. Pri inej explózii bomby v aute v meste Tal Abjad, ku ktorej došlo v novembri, zahynulo 21 ľudí.

Turecká armáda a Tureckom podporovaní sýrski opoziční bojovníci dobyli Tal Abjad a ďalšie oblasti na severovýchode Sýrie počas vojenskej ofenzívy proti Kurdom, ktorú Ankara spustila 9. októbra. Zastavenie tureckej ofenzívy zabezpečili dve prímeria, ktoré s Ankarou dohodli predstavitelia Washingtonu a Moskvy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články