Johnson tvrdo zaútočil na Corbyna: Nazval ho Stalinom! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Johnson tvrdo zaútočil na Corbyna: Nazval ho Stalinom!

Boris Johnson
Boris Johnson
Zdroj: SITA/Tolga Akmen/Pool Photo via AP
06.11.2019 11:20

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson prirovnal svojho hlavného rivala, vodcu labouristov Jeremyho Corbyna, k sovietskemu diktátorovi Josifovi Stalinovi. Urobil tak v čase pred oficiálnym spustením predvolebnej kampane vládnej Konzervatívnej strany, informovala v stredu agentúra AP.


Johnson uviedol v denníku The Daily Telegraph, že Corbynova Labouristická strana "zvýši dane tak bezohľadne", že to zničí britskú prosperitu. Konštatoval, že labouristickí lídri útočia na bohatých "s chuťou a pomstychtivosťou nevídanou odvtedy, ako Stalin prenasledoval kulakov".

Britský parlament minulý týždeň schválil Johnsonov návrh, na základe ktorého sa 12. decembra v Británii uskutočnia predčasné voľby. Rozhodnutie bolo prijaté po tom, ako došlo k opätovnému odkladu brexitu z 31. októbra 2019 na 31. januára 2020. K oficiálnemu rozpusteniu parlamentu došlo v noci na stredu a Johnson sa pri tejto príležitosti stretne s kráľovnou Alžbetou II. a neskôr ešte v tento deň odštartuje svojím prejavom predvolebnú kampaň konzervatívcov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články